Starostlivosť o obojky a popruhy E L I S S ®

Vybrali ste si u nás na e-shope obojok E L I S S ®? A viete ako sa o obojky a popruhy správne starať? Lebo starostlivosť o obojky a popruhy E L I S S ® je dôležitá a preto uvádzame pár rád!

Berte prosím na vedomie, že obojky E L I S S ® sú na mimoriadne príležitosti. Tak ako aj spoločenské šaty nie sú vhodné na celodenné a nepretržité nosenie, tak aj obojok E L I S S ® je určený na skrášlenie Vášho domáceho miláčika vo výnimočných chvíľach.

Materiál obojkov
a popruhov E L I S S ®

Eko koža

Eko koža – Ide o pevný materiál, ktorý pri neustálom styku s vlhkým prostredím a soľou môže popraskať. Oproti pravej koži sa ľahšie oderie. Preto pri nadmernom zaťažení, častom ohýbaní, či nepretržitom nosení môže prasknúť a odrieť sa. Odporúčame preto eko kožu najmä s trblietkami veľmi nenamáhať a čistiť iba vlhkou handričkou. Nie pod prúdom vody.

Koženka

Koženkové pásiky pre uchytenie písmen – koženka je veľmi náchylná na oder. Pri navliekaní písmen alebo ozdôb  E L I S S ® dbajte na to, aby ste pásik nepoškriabali. Navliekanie/ vyvliekanie písmen a ozdôb E L I S S ® neodporúčame robiť často. Pásik sa tak môže rýchlo znehodnotiť  popraskaním, odretím či dokonca pretrhnutím.

Koža

Kožakožené obojky  E L I S S ® majú najpevnejšiu štruktúru a teda vydržia najviac. Avšak ani v tomto prípade neodporúčame neustále, nepretržité nosenie na Vašom maznáčikovi. Opakovaným  zapínaním, rozopínaním, či ohýbaním sa môže poškodiť aj kožené prevedenie obojku  E L I S S ®.

Starostlivosť o kožu:

– pri znečistení očistiť suchou mäkkou handrou alebo kefkou

– ak je koža veľmi znečistená, je možné ju umyť navlhčenou handričkou, koža však nesmie presiaknuť vodou

– ak potrebujete kožený obojok E L I S S ® vysušiť, nikdy tak nerobte na priamom zdroji tepla, ale nechajte ho vysušiť pri izbovej teplote, aby koža nepraskla

– v žiadnom prípade nepoužívajte na kožené výrobky chemické čističe

– nevystavujte kožu priamemu žiareniu, či zdroju tepla, inak môže dôjsť k zmene farby alebo popraskaniu

Mäkký flis na obojkoch E L I S S ®: Aby ste predišli jeho trvalému znečisteniu a poškodeniu, starajte sa oň pravidelne. Flis na obojku E L I S S ® je potrebné očistiť suchou handričkou alebo mäkkou kefkou aspoň raz za mesiac. Pri nadmernom znečistení je možné flis utrieť vlhčenou handričkou bez použitia chemických prípravkov.  Pri nadmernom ohýbaní (nešetrnej manipulácii), ale aj po únave materiálu, na ktorom je flis uchytený sa môže stať, že flis sa z obojku E L I S S ® môže odlepiť. Preto je veľmi dôležité sa správne starať aj o vrchný materiál obojku.

Váš team ELISS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.